Współczesne zagrożenia dzieci i młodzieży omówione na konferencji w Piszu

W środę w 16 marca 2023 r. w Hotelu nad Pisą w Piszu odbyła się konferencja pn. „Współczesne zagrożenia dzieci i młodzieży”. Wydarzenie zorganizowane zostało przez Komendę Powiatową Policji w Piszu oraz Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Piszu. Patronat nad tym wydarzeniem objął Wojewoda Warmińsko-Mazurski – Artur Chojecki, a przedsięwzięcie zostało sfinansowane przez Starostwo Powiatu Piskiego. Konferencja adresowana była do policjantów oraz przedstawicieli instytucji z powiatu piskiego, którzy na co dzień pracują z dziećmi i młodzieżą.

Wydarzenie zgromadziło wiele zaproszonych gości, w tym Jerzego Małeckiego, posła na Sejm RP, Artura Chojeckiego, Wojewodę Warmińsko-Mazurskiego, nadinsp. Tomasza Klimka, Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie, Janusza Dzisko, Warmińsko-Mazurskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w Olsztynie oraz Andrzeja Nowickiego, Starostę Powiatu Piskiego. W konferencji wzięli udział zaproszeni goście, w tym przedstawiciele instytucji z powiatu piskiego zajmujących się na co dzień dziećmi i młodzieżą, a także dyrektorzy i pedagodzy ze szkół, kuratorzy sądowi, pracownicy ośrodków pomocy społecznej i przedstawiciele innych placówek, które podejmują działania na rzecz zapewnienia dzieciom i młodzieży szeroko rozumianego bezpieczeństwa.

Podczas konferencji omawiane były różne kwestie związane z zagrożeniami, którym narażona jest współczesna młodzież. Pierwszy prelegent, Radosław Gruss, przedstawił najważniejsze zagrożenia zdrowotne dla dzieci i młodzieży w kontekście nowych trendów. Następnie, komisarz Ewa Szczepanek omówiła rolę Policji w przeciwdziałaniu demoralizacji i przestępczości nieletnich. Kolejnym mówcą był Radosław Ciechalski, który poruszył temat uzależnień od substancji psychoaktywnych. Psycholog Emilia Wszołek mówiła o braku, nadmiarze i pustce emocjonalnej, natomiast Maciej Rokus skupił się na zagrożeniach związanych z wodą i bezpieczeństwem dzieci i młodzieży w tym kontekście.

Takie inicjatywy są bardzo ważne, ponieważ pozwalają na skupienie uwagi na problemach związanych z bezpieczeństwem dzieci i młodzieży oraz podejmowanie działań profilaktycznych w tym zakresie. Dzięki spotkaniom tego typu można wymieniać doświadczenia i poznawać najlepsze praktyki, co może przyczynić się do podniesienia poziomu bezpieczeństwa najmłodszych członków społeczeństwa.

Źródło: Policja Warmińsko-Mazurska

Udostępnij

Facebook
WhatsApp
LinkedIn
X

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

reklama